Predstavujeme Vám náš najbližší projekt s názvom "Stand Up for Equality".
Projekt je určený všetkým aktívnym stredoškolákom, ktorých zaujíma čo sa deje vo svete, chcú rozšíriť svoje obzory a spoznať nových ľudí. Hlavná téma projektu vychádza už zo samotného názvu. Equality a teda rovnaký prístup k pravdivým informáciám a vzdelaniu v aktuálnych globálnych témach aplikovaných na našu politickú a spoločenskú situáciu.
Budeme sa venovať aktuálnym témam, ktoré sa dejú vo svete a ktoré sa v školách neučia, ako je migrácia, ľudské práva, utečenecká tematika a iné. To všetko zábavne a neformálnym spôsobom :)
Môžete sa tešiť na diskusie, workshopy, expertov z rôznych odvetví a známy ŠUS spirit.

Ak ťa nebaví nudne prijímať informácie v škole, nebojíš sa spoznáva ť nových ľudí, využi posledný februárový víkend naplno a dojdi na ŠUS. Stačí ak vyplníš prihlasovací formulár a prídeš :)

Projekt sa bude konať v dňoch 28.2.2020 až 1.3.2020 v ŠvP Kľačno, okres Prievidza.
Účastnícky poplatok činí €40.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako sa študent prihlási na projekt?

Prihlásenie na projekt prebieha prostredníctvom online návratky, ku ktorej sa dostane stlačením tlačidla "PRIHLÁS SA" vyššie.

Dostane študent nejaké potvrdenie o úspešnom prihlásení?

Potvrdenie o prihlásení posielame vždy raz za týždeň. V prípade, že ste odoslali návratku a dlhšie ako 7 dní vám nepríde potvrdenie o prihlásení, kontaktujte nás prostredníctvom emailu studentskaunia@studentskaunia.com.

Kedy dostane študent informácie o doprave, programe, a mieste uskutočnenia projektu?

Prihláseným študentom bude niekoľko dní pred projektom zaslaný email s pokynmi, kde nájdu všetky potrebné informácie a kontakty nevyhnutné k účasti na projekte.

Ako sa študent dopraví na projekt?

Študent sa na projekt dopraví individuálnou prepravou (vlakmi, autobusmi, autom).

 

Čo je zahrnuté v cene účastníckeho poplatku?

V cene účastníckeho poplatku je zahrnuté ubytovanie, 3 x denne strava, školiace materiály a ubytovacia daň.

 

Môže sa na projekte zúčastniť aj pedagogický dozor študenta?

Na našich projektoch sa pedagógovia spolu so študentami nezúčastňujú. Myšlienkou neformálneho vzdelávania je vzdelávanie mimo školy, učebníc a bez učiteľov.

 

Má škola za študenta zodpovednosť?

Nie, škola za študenta zodpovednosť nepreberá. Odkedy sa študent na projekt prihlási, naši organizátori komunikujú so zákonnými zástupcami študentov. Rodičia taktiež dostávajú všetky pokyny. V tomto prípade teda zodpovednosť za študenta preberajú rodičia. Škola iba vyberie najaktívnejších a najreprezentatívnejších študentov, ktorých vyšle na projekt.

 

Akým spôsobom môžeme uhradiť za projekt?

Za projekt je možné uhradiť v hotovosti na projekte - preferovaná forma. V takomto prípade organizácia vydá študentovi potvrdenie o zaplatení poplatku. Uhradiť je možné aj prostredníctvom bankového prevodu vopred na nami zaslané číslo účtu.