NAŠE PROJEKTY

Našou hlavnou náplňou je organizovanie projektov, na ktorých neformálnym spôsobom vzdelávame stredoškolákov a zároveň ich združujeme. Snažíme sa podnecovať študentský aktivizmus.
Počas roka organizujeme niekoľko rôznych projektov. Vždy vyberáme tému, ktorá je aktuálna a ktorej stredné školy nevenujú dostatok pozornosti.

ŠTUDENTI V POHYBE

školenie žiackych školských rád

Ste predsedom, podpredsedom či členom žiackej školskej rady? Nemáte ŽŠR a chceli by ste ju na svojej škole založiť, no neviete ako na to? Prihláste sa na projekt "Študenti v pohybe", kde sa dozviete všetko o zakladaní, fungovaní aj riadení ŽSR!

PREDAJME SA!

mediálno-marketingový projekt

Máte so svojou ŽŠR kopec skvelých projektov, no neviete ako ich spropagovať? Alebo sa len zaujímate o študentský aktivizmus a chceli by ste svoje vedomosti posúvať ďalej?  V tom prípade je projekt "Predajme sa!" práve pre Vás! Dozviete sa niečo z oblasti marketingu a reklamy, naučíte sa narábať s fotoaparátom aj Photoshopom, vydáte svoje vlastné noviny či nahráte vlastné reportáže.

EQUAL CHANCES

stand up for equality

Projekt s názvom "Stand Up for Equality" je určený všetkým aktívnym stredoškolákom, ktorých zaujíma, čo sa okolo nich deje. Budeme sa venovať témam, ktoré sú práve teraz aktuálne vo svete a o ktorých Vás v škole neučia, a to rovnaký prístup k pravdivým informáciam a vzdelaniu, migrácia, ľudské práva, utečenecká tematika a iné. A to všetko zábavne a neformálne! Ak si chcete rozšíriť obzory a spoznať nových ľudí, neváhajte sa príhlásiť! 

FIKTÍVNA KRAJINA

Príďte sa naučiť niečo o legislatíve a politike na jeden z najobľúbenejších projektov Stredoškolskej študentskej únie Slovenka "Fiktívna krajina". Vžite sa do úlohy poslanca a rozhodnite o osude fiktívnej krajiny. Zlepšíte si svoje prezentačné a rétorické schopnosti a dostanete možnosť naplno využiť svoju kreativitu. Vo Vašej krajine platia Vaše zákony.

REÁLNA KRAJINA

Projekt "Reálna krajina" je obdobou projektu "Fiktívna krajina". Cieľom tohto projektu je však priblížiť študentom, ako funguje reálny legislatívny proces na Slovensku a v EÚ. Naučia sa, čo znamená „lobing“ či politická ekonomika a budú mať možnosť zdokonaliť sa  v kritickom myslení aj v rétorike. Dozvedia sa, ako funguje reálny politický svet a okrem toho ich, samozrejme, čaká množstvo ďalších zaujímavých workshopov.

SOFT SKILLS

Projekt s názvom "Soft Skills" je zameraný na zdokonaľovanie sa v komunikácií, a to verbálnej i neverbálnej, písomnej aj hovorovej, individuálnej aj tímovej. Budeme sa venovať vedeniu tímu, organizačným schopnostiam a zručnostiam, vyjednávaniu a riešeniu konfliktov, kreatívnemu mysleniu, odolnosti voči stresu, asertivite, tímovej spolupráci, schopnosti sebareflexie, empatie a samostatnosti. Študenti sa naučia ako si správne rozvrhnúť svoj čas, priučia sa finančnej gramotnosti a ďalším užitočným informáciám, ktoré študenti potrebujú vedieť pred koncom stredoškolského štúdia.

NEXT STEP

Končíš strednú školu a nevieš, čo ďalej? Prídi na projekt "Next step" a my ti otvoríme dvere do sveta vysokých škôl. Ak však máš už štúdia "plné zuby", nevadí - na projekte si tiež prídeš na svoje. Pozrieme sa na to, ako má vyzerať správne napísaný životopis, ako sa správať na pracovnom pohovore a čo je potrebné urobiť po skončení strednej školy. Ak však eške školu nekočíš, nezúfaj! Tebe pomôžeme zorientovať sa v študijných programoch v zahraničí a v množstve ďaľších príležitostí, ktoré môžeš využiť už počas štúdia na strednej škole. Taktiež ti ukážeme, aké možnosti ponúka štát pre mladých, dozvieš sa o vzdelávacích projektoch v zahraničí a aj o organizáciách, ktoré ponúkajú študentom stáže.

E-ŠIKANA

Klasická šikana je všeobecne známa. Ale čo kyberšikana? Počuli ste už tento pojem? Novodobý druh šikany, ktorý sa praktizuje prostredníctvom sociálnych sieti a internetu. Tento trend začína mať stúpajúcu tendenciu a je dôležité vedieť ako sa chrániť proti kyberšikane a kedy pristupovať k tomu s vážnosťou. Ak sa chceš dozvedieť ako sa brániť a ako niekomu pomôcť neváhaj sa prihlásiť na projekt.