POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

ROZHOVOR: Adrian Kobetič a jeho láska k ŠUS


Na mediálno – marketingovom projekte bola zastúpená aj televízia v podobe Andriana Kobetiča. Bývalý člen predsedníctva sa po dlhšom čase v podobe externistu opäť objavil na ŠUS-ke, aby mladých stredoškolákov naučil čosi viac o médiách .

Opýtali sme sa ho pár otázok o jeho živote a aj o workshope, ktorý si pripravil.

Ako si sa dostal do ŠUS? Študoval som na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, kde som bol predsedom Žiackej školskej rady a jedného dňa ma vyslali na projekt „Študenti v pohybe“ sem, do Kľačna. Ako si sa dostal k filmu? V detstve ma kamarát nahovoril na žonglovanie, začal som robiť vystúpenia, bohužiaľ mi to moc nešlo, takže som si z toho spravil stand - up show, a pomocou toho som sa dostal k pantomíme a k herectvu.

Čo sa zmenilo odvtedy ako si odišiel zo ŠUS? Začal som chodiť na vysokú školu, ale ŠUS-ka mi zostala v srdci dodnes. Človek aj keď spraví sek za ŠUS-kou, nikdy ju neprestane sledovať na sociálnych sieťach, taktiež sa informovať o projektoch. S výškou prišlo niečo podobné, zvané Vysokoškolská Študentská Rada Trnavskej Univerzity a Univerzitná Rada mesta Trnava, kde pôsobím ako predseda.

Ako sa pohybuješ medzi Trnavou a Brnom, keď v oboch mestách študuješ? Pondelok až piatok doobeda v Brne a poobede začínam v Trnave, kde študujem do soboty večera. V nedeľu sa vraciam späť do Brna.

Prečo si sa rozhodol prísť ako externista na tento projekt? Dostal som pozvanie od generálneho tajomníka, Mareka Baniča, ktoré som prijal, pretože tento workshop o televízii už mám dvakrát za sebou, počas toho ako som bol v organizácii ŠUS, a teraz som tu už ako externista, len pretože som srdcom ŠUS-kár.

Odkaz novým ŠUS-károm: Nech sa snažia v živote dostať na miesta, ako je ŠUS, lebo im to prinesie veci, o ktorých ani nesnívali. Donesie im to veľa pekného, a potom keď budú pár rokov za tým, ako som momentálne ja, tak im to príde ako jedna z najlepších vecí, ktoré ich stretli.

Pikoška na záver: Nechal si vytetovať logo ŠUS, pretože to bola veľká láska a do veľkej miery stále aj je.

Foto- zdroj: facebook.com


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now