POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

Čo zažijete na Stand Up for Equality?!

ŠUS opäť v akcii! Tentokrát s veľmi nápaditým projektom Stand Up for Equality, ktorý bude 2. až 4. decembra v hoteli Junior Piatrová vo Vrútkach. Znie to zaujímavo, všakže? Poviem Vám, aj je!

Čo je to vlastne za projekt? Ako bude prebiehať a čo nové nás naučí?

Idea projektu je šikovne skrytá už v jeho samotnom názve. Equality, teda rovnosť. Rovnaký prístup k vzdelaniu, aktuálnym globálnym témam týkajúcich sa našej politiky či spoločenskej situácie.

Budeme sa učiť inak, než ste doteraz boli zvyknutí v škole. Vtipným, neformálnym spôsobom. Čaká tu na Vás mnoho roleplays, workshopov či diskusií.

Workshopy sa budú niesť v témach dôležitosti ľudských práv i samotnom prístupe k nim. Tiež sa dozvieme o menšinách na Slovensku a ich integrácií do spoločnosti, migrácií v našej histórii a tej terajšej či o utečeneckej kríze.

Vcítiť sa do kože menšín nám pomôžu externisti, ako ich zástupcovia. Priblížia nám ich život a problém začlenenia sa do spoločnosti. Takisto si rozvinieme sebareflexiu v ostrej americkej debate.

Dôležitou a neodmysliteľnou časťou projektu bude zasadanie Valného zhromaždenia a voľba regionálneho koordinátora pre východné Slovensko.

Keď sa toto všetko spojí, vzniknú skvelé podmienky pre efektívne prijímanie nových poznatkov,ako aj zážitkov. Možnosť zväčšiť si svoj všeobecný prehľad o dianí vo svete či doma, s dôraz na vyjadrenie svojho názoru i vypočutie iného.

Nehovoriac o tom aké množstvo skvelých nových ľudí môžete spoznať! Vzťahy, ktoré sa na ŠUS vytvárajú sú vzácne a jedinečné.

Tak teda postavme sa spolu za rovnaký prístup nie len k informáciám, ale i vzťahom. Príďte a zažite to, čo Vám nikde inde neponúknu.


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now