POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

Na kus reči s Duškom:


Náš západoslovenský regionálny koordinátor, Matej Dušek, bol súčasťou eventu s názvom KUS REČI!

Kus Reči je projekt s cieľom ponúknuť ľuďom prezentovať verejnosti nevšedné veci - profesie, skúsenosti a nadania. Zároveň predstavujú možnosti, vďaka ktorým sa môžu mladí ľudia osobne rozvíjať a zúročiť nadobudnuté skúsenosti v budúcom zamestnaní. Cieľovou skupinou sú najmä študenti stredných škôl, ale samozrejme zúčastniť sa môže ktokoľvek.

Pomedzi prezentácie sa pripravuje pre spestrenie programu hudobný doprovod v podobe menších lokálnych kapiel.

Ľuďom, ktorí stoja za týmto eventom ide o vybudovanie komunity, ktorá bude na rovnakom princípe fungovať nielen počas podujatí, ale aj pomimo nich.

Pred samotným projektom mali všetci rečníci (počas celého programu vystúpilo 9 rečníkov) spoznávací meeting, kde sa zoznámili so základnou produkciou podujatia a s ostatnými účastníkmi. Nové kontakty a spolupráca zaručená! No nie je to super?!

Ako vyzerala prednáška nášho Duška?

Rozhodol sa rozprávať o svojom živote a ceste k ŠUS. Jeho puberta nebola zrovna ružová. Nepriaznivá partia, zlá atmosféra na strednej škole. Len na ňom stálo rozhodnutie ako sa zapíše. Zrazu sa dozvedel o ŠUS. Pravdaže tam boli obavy, hlavne kvôli jeho povahe introverta. No išiel, skúsil a neoľutoval! Spoznal nových ľudí. Ľudí, pri ktorých sa cítil sám sebou. Ľudí, ktorí boli aktívní, šikovní a priateľskí, (jeden z dôvodov, prečo ísť na víkend so ŠUS). No a tak prišlo uvedomenie. Zistil, že to sú tí ľudia, ktorými chce byť obklopení. Prišli pozitívne feedbacky, s nimi motivácia a inšpirácia. Neskôr dostal šancu stať sa regionálnym koordinátorom a chytil sa jej.

Hlavné posolstvo z jeho prednášky:

Nič ťa nemôže zastaviť, ak máš motiváciu a správnych ľudí okolo seba, všetky veci, ktoré sa nám stanú v živote môžeme brať ako prekážku/výzvu, malé kroky majú veľký význam.

Možno aj ty stretneš práve takýchto ľudí u nás v ŠUS a čaká ťa zábavná cesta plná super, super kamošov!

P.S. Ak ťa tento článok zaujal, onedlho sa môžeš tešiť na video z udalosti!


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now