POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

STAND UP FOR EQUALITY


Náš tretí projekt tomto školskom roku sa niesol pod názvom

STAND UP FOR EQUALITY. V dnešnej dobe je rovnosť menšín a migrácia jedna z najaktuálnejších tém. Prečo s ňou neoboznámiť aktívnych stredoškolákov, ktorých čaká budúcnosť v rôznorodom svete?

Priebeh eventu bol v duchu zaujímavých interaktívnych workshopov, kvízov, roleplay a prednášok.

V neposlednom rade sme si mohli vyskúšať, aké to je byť delegátmi a zastupovať názory štátov v Anglickom jazyku. Vžiť sa do role senátu a zistiť, čo obsahuje rozhodnutie o živote druhých, taktiež nie je na škodu! Zahrať sa na fiktívnu krajinu - dozvedieť sa viac o fungovaní nášho právneho systému, ktorý určuje normy života.

Rozdelenie do skupín a pozícii súdu, obžalovaného a žalobcu, nám dopomohlo k pravdivému náhľadu do súdneho sveta - vďaka externistke Lucii Gavenčiakovej. Dostali sme možnosť spoznať medzinárodné súdnictvo a vyjadriť sa k našim vlastným zákonom, či k ich fungovaniu bez toho, aby nás niekto ovplyvnil alebo odsúdil.

A to je hlavná myšlienka tohto projektu. Náš svet je plný jedinečných ľudí. Ľudí, za ktorých sa musí niekto postaviť, rešpektovať ich - STAND UP! Ľudí, ktorí by mali mať rovnaké ľudské práva bez ohľadu na ich sociálne pomery. Bez ohľadu na to, kde žijú, ako žijú, akého sú pôvodu alebo vierovyznania, - EQUALITY. Čo ak to budeme potrebovať práve my?

Pochopili sme, aké je dôležité vzájomné rešpektovanie sa a oboznamovanie sa s ľudskými právami, so zákonmi štátu a s vážnosťou utečeneckej tematiky.

Chceš sa dozvedieť viac o tomto evente a o tom akí ŠUS-kári naozaj sú? Checkuj náš blog!


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square