POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

ŠUS projekty aj na školách!

BRATISLAVA. Aktívni členovia ŠUS sa na svojej škole rozhodli zorganizovať miniverziu projektu Stand Up For Equality. Projekt sa uskutočnil v pondelok 16.1.2017 na Strednej odbornej škole masmédiálnych a informačných štúdií.

Aktívni žiaci, ktorí sa zúčastňujú projektov Stredoškolskej študentskej únie Slovenska, sa rozhodli ukázať svojim spolužiakom, ako to prebieha na tradičnom projekte. Zamerali sa najmä na migráciu, rasovú neznášanlivosť a slovenskú jurisdikciu.

Projekt viedli ŠUSkári - Barbora Simovová, Barbora Hečková, Lucia Saková a Tibor Lachkovič. Naše predsedníctvo zastupovala Petra Baliová (podpredsedníčka pre medzinárodné vzťahy) a Lucia Hanusová (členka kontrolnej rady)

Okrem tradičných workshopov, študentom bratislavskej strednej školy ukázali aj naše energizery a teda aktivity, ktorými možno získať energiu a pozornosť medzi prednáškami a inými aktivitami.

Workshopy boli podobné tým, ktoré boli na veľkom projekte organizovaným ŠUS v decembri. Študenti si na prvom workshope vyskúšali, aké je to byť v koži migrantov. Vypisovali dotazník v neznámej reči pomocou anglického a ruského prekladateľa.

Ďalej si mohli účastníci vyskúšať, aké je to ocitnúť sa na Európskom súde pre ľudské práva, alebo Okresnom súde v Starej Ľubovni.

Celý deň zakončili hraným zasadnutím Výboru pre ľudské práva NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Little Stand Up for Equality je prvou oficiálnou zmenšenou verziou projektu určenou pre študentov priamo v ich škole. Feedbacky boli naozaj pozitívne a mnohí žiaci sa vyjadrili, že by sa chceli zúčastniť aj ďalších projektov.

My ďakujeme organizátorom a vedeniu SOŠ masmediálnych a inofrmačných štúdií za túto skvelú možnosť.

Chcel/chcela by si zorganizovať takýto projekt na tvojej škole?

Napíšte nám na mail studentskaunia@gmail.com a my Vám radi pomôžeme!


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now