POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

Ako bude vyzerať blížiaca sa Fiktívna krajina?

Najpopulárnejší projekt Stredoškolskej študentskej únie Slovenska „Fiktívna krajina“ sa blíži! Účastníci sú prihlásení, program pripravený a predsedníctvo sa teší aj na Vás!

Pozreli sme sa, ako vyzerala Fiktívna krajina minulé roky a ako bude prebiehať teraz.

Rok 2014 Typická „Fiktívka“ bola o riešení súčasných problémov, ktoré reálne štáty mali. Členovia sa rozdelili do viacerých politických strán, ktoré zastávali po celý čas projektu.

Povinný dresscode pozostával z obleku alebo košele pre mužov a dámy mali povinné šaty, či iné elegantnejšie oblečenie. Strany si vytvárali politické programy a stávali sa obľúbencami ostatných, čo dopomohlo pri záverečných voľbách. Výstupom bolo spájanie strán do koalície a opozície a vytvorenie vlastnej fungujúcej vlády.

„Bola to náročná výzva, no obrovský a obohacujúci zážitok,“ povedal nám Svetozár Ružička, regionálny koordinátor pre stredné Slovensko.

Rok 2016 Tento ročník projektu bol o čosi iný. Okrem riešenia problémov Fiktívnej krajiny sa účastníci rozprávali o správnom fungovaní žiackych školských rád, školskom systéme a o politike. ŠUSkárov navštívili aj mnohí zaujímaví externisti. Mladí aktívni stredoškoláci sa stretli aj na valnom zhromaždení, kde rokovali o nových pravidlách a stanovách ŠUS.

Rok 2017 Už 9. februára sa môžete tešiť na typické ŠUS energizery, spoznávacie hry, workshopy a zaujímavé rokovania. Presne ako v roku 2014 sa účastníci ocitnú v simulácii fiktívneho štátu, riešení problémov a vytváraní vlády. Pre všetky aktivity je platný business dress code, aby ste sa cítili ako naozajstní politici. Navštívi nás aj externista, ktorého si nechávame ako prekvapenie.

Tešíme sa na Vás v novej Fiktívnej krajine!


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now