POSLEDNÉ ČLÁNKY
ĎALŠIE ČLÁNKY

ŠUS-kári vo Fiktívnej krajine

MORAVSKÝ SVÄTÝ JÁN. Najpopulárnejší projekt Fiktívna krajina sa tento rok vydaril viac než úspešne. Účastníci sa v rolách poslancov stali súčasťou štátu, ktorý riadili.

Rerohamajálsko Polostrovný štát nachádzajúci sa pri stredozemnom mori. Pred 4 dňami sa odtrhol od diktatúry, aby mohli občania vytvoriť demokraciu. ŠUSkári boli ubytovaní v hlavnom meste krajiny Madafakájem, kde sa nachádza sídlo Národnej rady. Medzi tradičné úlohy poslancov patrilo riešenie akútnych problémov v oblasti zdravotníctva, školstva alebo diplomacie. Aktívni študenti sa rozdelili do šiestich politických strán (národniari, sociálni demokrati, libertariáni, komunisti, náboženská strana a strana zelených). Počas celého projektu sa strany zaoberali zadaniami, ktoré riešili ako tím. Potrebovali zostaviť štátny rozpočet, vyhnúť sa vojne, reformovať školstvo, no takisto sa nafotiť v 25. situáciách vďaka zábavnému photochallenge. Podebatovať si mohli pri oficiálnych obedoch národnej rady s národnými jedlami -segedínskym guľášom a granadierskym pochodom. Najpodstatnejšia úloha Národnej rady boli voľby, kde sa 6 strán rozdelilo na koalíciu a opozíciu.

Samozrejme, nechýbali už typické energizere a workshopy. Ďakujeme všetkým účastníkom a veríme, že sa vidíme na ďalších projektoch.


SLEDUJTE NÁS
  • Facebook Basic Square
© 2020 Stredoškolská študentská únia Slovenka o. z.
fb.png
ig.png
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now